pasek logo unijne 2018 rpows

terminInformujemy, że w związku z bardzo dużą liczbą pytań kierowanych przez potencjalnych wnioskodawców w związku z trwającymi konkursami naboru wniosków w ramach RPOWŚ, czas oczekiwania na odpowiedź może ulec wydłużeniu.  Okazję do otrzymania bieżącej odpowiedzi na wszelkie wątpliwości dotyczące zasad konkursowych stanowiło spotkanie informacyjne dla potencjalnych beneficjentów, które odbyło się w dniu 31 marca 2016 roku, z czego skorzystała znaczna grupa podmiotów przygotowujących projekty. Zapewniamy jednocześnie, że dokładamy starań, by czas oczekiwania na odpowiedź został skrócony do minimum.

 

spotkanie thumb

Założenia konkursowe, budżetowanie, zasady prowadzenia kontroli czy też monitoring i sprawozdawczość w kontekście obowiązujących wskaźników – między innymi takie tematy poruszane były podczas spotkania informacyjnego dotyczącego nowych konkursów 10.2 i 10.4 organizowanego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach.
Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Arkadiusz Piecyk przywitał gości oraz wprowadził w tematykę konkursów i zagadnień z którymi realizatorzy mieli najczęstsze problemy. Kierownicy WUP: Pan Waldemar Bujała, Pani Anna Lizis, Pani Barbara Pastuszko, Pan Leszek Słoma oraz specjalistka d/s Finansowej Obsługi i Monitorowania Projektów EFS Pani Zuzanna Cieplińska bardzo szczegółowo omówiliwszelkie aspekty dotyczące przygotowywania wniosków, prawidłowej rekrutacji, rozliczania wydatków oraz poprawności wypełniania dokumentów. Odpowiadano także na liczne pytania dotyczące Regulaminów do obu konkursów. W spotkaniu wzięło udział ponad stu przedstawicieli potencjalnych beneficjentów oraz realizatorów projektów. Tu pobrać można prezentacje przedstawiane na spotkaniu informacyjnym.

Najczęściej występujące błędy we wnioskach o dofinansowanie
Najczęściej zadawane pytania dotyczące założeń konkursowych
Weryfikacja wydatków i procedura wnioskowania o płatność
Zasady finansowanie projektów
Zasady kontroli projektów
Zasady monitorowania wskaźników
Założenia konkursów ogłoszonych przez WUP 2016

 

IMGP2244   IMGP2307   IMGP2260   

 

dni otwarte thumb slider

Zbliża się III edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich organizowana przez Ministerstwo Rozwoju. Firmy z województwa świętokrzyskiego, które powstały dzięki Funduszom Unijnym mają szansę na wypromowanie własnego biznesu. Wystarczy, że w dniach od  12 do 15 maja 2016 roku firma, która zarejestruje udział w akcji zaoferuje bezpłatne lub zniżkowe ceny na swoje usługi. Firma taka promowana będzie na stronie internetowej dotyczącej Dni Otwartych. Zachęcamy do udziału w akcji przede wszystkim osoby, które założyły własną firmę korzystając z FE w ramach projektów POKL, RPO i POWER, regulamin akcji do pobrania.  Zgłoszenia można dokonać przez stronę internetową www.dniotwarte.eu.  Zapraszamy do udziału w akcji.

 

Komisja Europejska oraz Ministerstwo Rozwoju przypominają o organizowanym przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej tegorocznym konkursie RegioStars Awards. Ma on na ceku przede wszystkim promocję dobrych praktyk w obszarze rozwoju regionalnego oraz wyróżnienie oryginalnych i innowacyjnych projektów realizowanych w regionach. Nagrody zostaną przyznane w następujących kategoriach:

  1. Inteligentny rozwój – wschodzące możliwości gospodarki globalnej;
  2. Zrównoważony rozwój – gospodarka w obiegu zamkniętym;
  3. Rozwój sprzyjający włączeniu społecznemu;
  4. CityStar – innowacyjne rozwiązania na rzecz zrównoważonego rozwoju miejskiego;
  5. Efektywne zarządzanie.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 11 października 2016 r. w Brukseli, podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Aplikacje należy przekazywać bezpośrednio za pomocą formularza on-line na platformie RegioStars. Pod adresemhttp://ec.europa.eu/regional_policy/en/regio-stars-awards zamieszczono również szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń, przewodnik dla uczestników oraz kryteria kwalifikacyjne i zasady przyznawania nagród.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 kwietnia 2016 roku.

logo FE Program Regionalny rgb 1Podpisanie umów z realizatorami  w ramach Działania 10.4 "Rozwój przedsiębiorczości i tworzenie nowych miejsc pracy" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego otwiera drogę do rozpoczęcia naborów w ramach dofinansowanych projektów. Przypomnijmy - o bezzwrotną dotację w ramach Programu mogą ubiegać się mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, którzy w momencie zakwalifikowania do udziału w projekcie ukończyli 30 rok życia. Dodatkowo, w każdym z projektów określone zostały dodatkowe warunki, jakie musi spełnić uczestnik ubiegający się o wsparcie w konkretnym projekcie. Obok środków na uruchomienie własnej działalności gospodarczej uczestnikom gwarantujemy ekspercką pomoc doradczo - biznesową oraz wsparcie pomostowe w pierwszym okresie działalności nowej firmy.Każdy realizator w momencie rozpoczęcia rekrutacji jest zobowiązany do uruchomienia biura projektu na terenie województwa świętokrzyskiego, w którym każda osoba zainteresowana otrzyma wyczerpujące informacje na temat zasad realizacji projektu oraz obowiązujące formularze. Listę dofinansowanych projektów w ramach Działania 10.4 publikujemy tutaj. Wszyskie osoby spełniające warunki udziału w programie serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w projektach.