pasek logo unijne 2018 rpows

Jak działa Baza Usług Rozwojowych? Jak zarejestrować usługę, założyć profil, sprawdzić wiarygodność firmy szkoleniowej? W Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Kielcach 26 stycznia br. odbyło się szkolenie związane z działaniem 10.5 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego i dotyczyło administrowania Podmiotowym Systemem Finansowania Usług Rozwojowych (PSF). Spotkanie prowadzili eksperci Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, a uczestniczyli w nim, obok pracowników WUP, przedstawiciele operatorów regionalnych BUR: Staropolskiej Izby Przemysłowo – Handlowej oraz Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Już wkrótce operatorzy rozpoczną współpracę z przedsiębiorcami zainteresowanymi korzystaniem z usług rozwojowych, prowadzoną w wyodrębnionych stacjonarnych punktach obsługi.

 

Przetestowane zostało:

  • zakładanie profilu uczestnika instytucjonalnego (przedsiębiorcy),
  • zapisywanie pracowników na usługę z dofinansowaniem,
  • ocena danej usługi,
  • cały profil Administratora/ Operatora łącznie z nadawaniem ID wsparcia,
  • moduł raportowy.

BUR ma na celu umożliwienie przedsiębiorcom i ich pracownikom skorzystania z ogólnodostępnej bazy wysokiej jakości, certyfikowanych ofert usług rozwojowych. Wśród nich znajdują się specjalistyczne szkolenia podnoszące kwalifikacje na potrzeby różnych branż i zawodów, studia podyplomowe, usługi doradcze i inne z jakich mógłby skorzystać przedsiębiorca rozwijając swoją działalność. Pomoc odbywa się na zasadzie refundacji poniesionych kosztów usługi rozwojowej, która może sięgać nawet 80%.

Rejestracja w bazie jest bezpłatna i można ją dokonać samodzielnie na stronie internetowej uslugirozowjowe.parp.gov.pl, bądź udać się do prowadzonych przez PARP Mobilnych Punktów Rejestracji. Pod adresem serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/baza-wiedzy/poradnik-dla-branzy-szkoleniowej dostępne są również poradniki dla instytucji szkoleniowych oraz filmiki instruktażowe na temat obsługi sytemu łącznie z samouczkiem rejestracji serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/baza-wiedzy/filmy-instruktazowe.