IMGP3790 thumbMiejski i powiatowe urzędy pracy rozpoczęły realizację projektów pomagających podjąć pracę osobom bezrobotnym, które ukończyły 30 lat. W ofercie można znaleźć między innymi: szkolenia/kursy zawodowe, staże czy dotacje na założenie własnej firmy. Na realizację przedsięwzięć, które są finansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, przeznaczono ponad 23 mln zł. Wsparciem objętych zostanie 2,5 tys. osób. W dniu 11 maja Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Arkadiusz Piecyk, podczas oficjalnego spotkania podpisał umowy na realizację powyższych projektów z Dyrektorami wszystkich powiatowych i miejskiego urzędu pracy z terenu naszego województwa.

Wsparciem objęci zostaną bezrobotni, którzy ukończyli 30 rok życia, dla których urząd pracy ustalił I lub II profil pomocy. Warunkiem jest także zakwalifikowanie się do jednej z grup, tj. osób po 50 roku życia, kobiet, osób z niepełnosprawnościami, osób długotrwale bezrobotnych (to znaczy zarejestrowanych nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy) lub osób z niskimi kwalifikacjami, tj. wykształceniem nie wyższym niż średnie. Wszystkich zainteresowanych udziałem w projektach prosimy o kontakt z właściwym terytorialnie powiatowym lub miejskim urzędem pracy.

IMGP3765   IMGP3767   IMGP3781